Anadolu’daki Büyük Tekstil Firması İflasın Pençesinde!

Van 4. Asliye Hukuk Mahkemesi, Rehber Denim Tekstil İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin konkordato davasında kesin mühlet kararı verdi. Davacı şirketin vergi numarası 7342467061 olarak kayıtlıdır. Mahkeme, 29 Mayıs 2024 tarihinden itibaren 1 yıl süreyle kesin mühlet kararı aldı.

Mahkeme, şirketin malvarlıklarının muhafazası için tüm tedbirlerin alınmasını kararlaştırdı. Ayrıca, 9 Şubat 2024 tarihli tensip ara kararları ile verilen tedbirlerin kesin mühlet süresince devam edeceği belirtildi. Tensip tutanağının 11. maddesine göre, geçici komiser heyeti üyeleri Ulaş Koray Milanlıoğlu ve Mehmet Aygün’ün görevlerinin kesin mühlet süresince devam edeceği açıklandı.

YENİ DURUŞMA TARİHİ BELİRLENECEK

İcra ve İflas Kanunu’nun 304/1 maddesi uyarınca, dosya komiser heyeti tarafından mahkemeye tevdi edildikten sonra yeni duruşma tarihi belirlenecek. Yeni duruşma günü, İcra ve İflas Kanunu’nun 288. maddesi uyarınca ilan edilecek. İlgili kararlar, 7101 sayılı Kanunla değişik İcra ve İflas Kanunu’nun 289/son maddesi uyarınca ilgililere ilan yoluyla duyurulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir