Akbelen’de yeni orman katliamı iddiası

Muğla’nın Milas ilçesine bağıl İkizköy’de yaşayan vatandaşlar, ormanına yakın yerde yeni bir ağaç katliamı yapılacağını ileri sürdü. 

GECEYARISI YİNE ORMAN KATLİAMI YAPTILAR

İkizköy Çevre Komitesi Sözcüsü Esra Işık yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

*Akbelen ormanlarındaki zeytin tarlalarının ortasında kalan ve bugüne kadar dokunulmayan ormanlık alanı önceki gece giren  iş makinaları bir gecede yok etti, zaten tahsisli alan içerisinde olan bir ormanı gece yarısı neden yok ettiklerini öğrenmek istiyoruz.

*Gündüz, Milas Karacahisar yöresinde çıkan yangına iş makinesi gönderen ve yangına destek verdiği ile ilgili haber yaptıran YK Enerji şirketi, yangına araç gönderdiği günün gecesinde ormanlık bir alanı kepçe ile kürüyerek yok etti.

*Gece yarısından sonra, köylülerin el ayak çekip uyumasını bekledikten sonra ormanlık alana girerek ağaçları sökerek toprak altında bıraktı.

*Ertesi gün durumu fark eden İkizköylüler olarak ilgili makamlara  dilekçe ile müracaat ederek suç duyurusunda bulunduk.

“BU ŞİRKETİN İLK VUKUATI DEĞİL”

*Biliyoruz ki bu şirketin ilk vukuatı değil. 8 Ağustos 2021’de de Muğla’da çıkan büyük yangınlar sırasında fırsatçılık yaparak Akbelen’de orman kesimine girişmiş, İkizköylülerin müdahalesi sonucu durdurulmuştu.

*YK Enerji şirketinin ikiyüzlülüğünü çok yakından tanıyoruz. Madene, şirkete, fırsatçılıklarına ve ikiyüzlülüklerine karşı bunların tümüyle sonuna kadar mücadele edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir