Narenciye Kabukları Pestisitlerle Dolu! Onlardan Hızlı ve Kolay Bir Şekilde Bunları Yaparak Kurtulun :

Kullanırken çok dikkatli olmalısınız, her türlü pestisit ve diğer kimyasalları içeriyor mu? Bunlar nelerdir ve kaldırılabilirler mi?

Kabuğun içinde neler bulunur?

Bunlar, görevi belirli bir meyvenin raf ömrünü uzatmak ve onu zararlılardan korumak olan birçok maddedir. Spesifik olursak, bu maddeler esas olarak endişe vericidir:

  • tiyabendazol,
  • imazalil
  • o-fenilfenol.

Imazalil fetüsün tamamına nüfuz edebilir ve nüfuz edebilir. Zararlılara karşı kullanılan diğer iki vernik ise sadece turunçgillerin yüzeyindedir. Ancak bunlar bir yandan kısırlığa neden olabilecek, diğer yandan vücudu zehirleyebilecek sağlığa zarar veren preparatlardır.

Sade su genellikle yeterli değildir

Bahsedilen meyveyi sadece kabuğu olmadan tüketecekseniz, çoğu zaman sadece yıkamanız yeterlidir. Çoğu zaman onsuz da yapabilirsiniz. Ancak kabuğunu kullanmayı düşünüyorsanız ve bu organik bir meyve değilse, o zaman sadece suyla yıkamayı unutabilirsiniz. Yeterli değil!

Birkaç basit yol

Elbette organik meyve satın almak en uygunudur. Ancak bu genellikle orantısız derecede pahalıdır ve zararlı maddelerin bulunmadığından da emin olamazsınız.

Büyük bir tasfiyeci olarak sirke

Sirke, zararlı maddeleri ortadan kaldırmak için mükemmel bir seçimdir. Minimum miktarı yeterli olduğunda doğrudan suyla karıştırın veya meyveye hafifçe püskürtün ve ardından tamamen suyla yıkayın.

Limon suyu

Su ve biraz kabartma tozu ile karıştırılmış limon suyu da mükemmeldir. Tabii ki karışım sirke gibi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir